Pytania i Odpowiedzi

Jesteś w: FAQ / LECZENIE / Proces terapeutyczny /
 1. Czy zabiegi są bolesne?

  Terapeuta Medycyny Manualnej decyduje jak silny bodziec zastosować.

  Odczuwanie bólu a co za tym idzie decyzyjność terapeuty w kwestii rodzaju bodźców terapeutycznych są kwestiami bardzo indywidualnymi. Terapeuta zawsze rozpoczyna pracę bardzo delikatnie a następnie  bierze  pod uwagę: typ pacjenta i rodzaj problemu.

  Typ Pacjenta:  U pacjentów nastawionych  na działanie można zastosować mocniejszy bodziec terapeutyczny. Ich „zadaniowość” w leczeniu [ również w życiu] jest w pewnym sensie sprzyjająca. Subiektywnie odbierany przez nich ból wydaje się być sprzymierzeńcem w leczeniu gdyż w ich opinii jeśli „coś się dzieje” to znaczy ze jest postęp. Zastosowanie delikatnego impulsu   tworzy dla nich atmosferę „nicości”. Przeciwnie, pacjenci wycofani, badający otocznie potrzebują dużo łagodności by moc rozpocząć współpracę w atmosferze zaufania i otwartości.

  Rodzaj problemu: Jedną z cech stanu tkanek odpowiedzialnych za generowanie objawów jest ich bolesność. Terapeuta jednak podejmuje decyzje co do sposobu aplikowania zabiegów zawsze utrzymując nieprzyjemne doznania w granicach  bardzo dobrze tolerowanych przez pacjenta. Wolimy zatem mówić, że pewne  zabiegi są  bardziej a niektóre mniej przyjemne.  Teoretycznie najmniej przyjemnym bodźcem terapeutycznym jest igłoterapia. Użycie igły nie zawsze jest konieczne, jednak igła jest niezastąpiona gdy tkanka aktywna patologicznie znajduje się poza zasięgiem pozostałych manualnych technik zabiegowych. Zabieg z użyciem igły nie powinien jednak wzbudzać  niepokoju gdyż ewentualne nieco niemiłe doznania dozowane są bardzo delikatnie, a natura tego zabiegu ma to do siebie, że zwykle ból zauważalnie słabnie z sekundy na sekundę. W naszym zestawie terapeutycznym  wykorzystujemy również  przyjemne i rozluźniające bodźce terapeutyczne.

 2. Jakimi technikami/narzędziami pracuje terapeuta?
 3. Ilu zabiegom muszę się poddać aby wyleczyć dolegliwości?
 4. Czy igłoterapia HMM ma coś wspólnego z akupunkturą?
 5. Dlaczego unikamy wykonywania zabiegów chirpraktycznych?
 6. Na czym polega proces zdrowienia?
 7. Jak wygląda pierwsza wizyta u Terapeuty HMM?
 8. Skuteczność Terapii HMM
 9. Jaka jest pierwotna przyczyna / droga do bólu oraz innych dolegliwości?
 10. Człowiek w symbolice Gurdzijewa.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi to z przyjemnością odpiszę na Twoje pytania.

Wpisz tekst z obrazka.
Wielkość liter nie jest ważna.